Terug naar nieuwsoverzicht
‘Positief advies voor onderzoeksboring naar de mogelijkheden voor aardwarmte in Almere’
In Almere is meer dan de helft van de huizen aangesloten op een warmtenet. Dit net krijgt nu nog warmte van een gascentrale in Diemen. Het doel is om dit warmtenet in de toekomst duurzaam te maken, zodat huizen kunnen worden verwarmd zonder CO2-uitstoot. Aardwarmte is hiervoor een mogelijke warmtebron.
HVC, Vattenfall en de gemeente Almere onderzoeken of de ondergrond genoeg aardwarmte biedt, omdat er weinig gegevens zijn over de bodem. Energie Beheer Nederland (EBN) gaat mogelijk een proefboring naar aardwarmte uitvoeren in de bodem bij Almere. De boring staat gepland voor de zomer van 2025.
Zie voor meer informatie
- Positief advies voor onderzoeksboring naar de mogelijkheden voor aardwarmte in Almere (Provincie Flevoland, 22-01-2025)
- Website gemeente Almere – Duurzaamheid – Aardwarmte